Marketplace – a sklep internetowy 

Dowiedz się jaka jest różnica i która forma spełnia Twoje oczekiwania.

Elektroniczna platforma sprzedażowa czyli Marketplace Amazon, Facebook, Allegro, Olx czy Empik i dużo innych to właśnie platformy sprzedażowe działające w Polsce i na świecie, gdzie możesz zakładając konto czy prywatne czy firmowe sprzedawać swoje produkty usługi. Obrazując są to wirtualne targowiska z tysiącami handlarzy oraz potencjalnych klientów.

Jak to działa? 

Wykupujesz miejsce na platformie online. Dopasowujesz swój produkt do kategorii znajdujących się na platformie i sprzedajesz dzieląc się prowizją z wybraną platformą lub kilkoma w zależności od twoich posiadanych produktów. Na początek jest to wygodna forma sprzedaży online o ile nie masz środków na własny sklep internetowy ale… no właśnie 😊 Pamiętaj, to tylko powierzchnia online, którą wynajmujesz jak tysiące innych firm i osób. Żeby sprzedawać na platformach Marketplace musisz dostosować ceny do konkurencji i walczyć o Klienta z tysiącami innych ofert takich jak Twoja. I ta walka będzie trwała praktycznie zawsze. Z jednej strony wygodniej – nie ponosisz opłat za utrzymanie domeny i serwera  jednak warto przeliczyć oddawana marżę platformie na korzyści finansowe, które mogą trafiać bezpośrednio do Twojej kieszeni. Poza tym kupujący nie zapamięta marki czy profilu konta  gdzie zakupił twój towar bo tam najważniejsza jest niska cena. Nie masz też żadnej możliwości edytowania graficznego Twojego profilu, nie Ty decydujesz o podziałach funkcji na platformie sprzedażowej.

Sklep Internetowy 

Nie trzeba tłumaczyć w dzisiejszych czasach co to jest i jak działa. Posiadając sklep internetowy Ty kreujesz swój sklep online od początku i tylko Ty decydujesz o wszystkim! Poprzez raporty dostępne tylko dla Ciebie masz niezbędna wiedzę jak sprawić aby twoi klienci wracali na Twoja platformę zakupową .

Jak zacząć? 

Musisz wykupić domenę i hosting oraz  zbudować wszystko od podstaw, możemy załatwić wszystkie formalności za Ciebie. Jeżeli tu jesteś to znaczy, że nie masz odpowiednich narzędzi oraz umiejętności, więc tu wkraczamy my 😊 Bo we własnym sklepie internetowym wszystko kreujesz i to jest niesamowicie satysfakcjonujące, jak budujesz swoją markę online. Nie musisz dostosowywać swojej oferty do konkurencji, obniżać cen pod tysiące ofert. Możesz samodzielnie wyróżniać swój produkt czy usługę. To jedyny sposób na budowanie długoterminowych relacji z Klientem. Na Marketplace trudno się wyróżnić. Chcesz dowiedzieć się więcej, napisz lub zadzwoń 😊